Oglas Prodaje se Land Rover Discovery terenac na aukciji je prodat i ne učestvuje u pretraživanju!
Land Rover
Discovery
terenac
2012-12-04
294.430 km
590 kg
2.650 kg
3.240 kg
19. 9. 2024.
7219139
2024-09-24 15:34
2024-09-29 18:32
4,835 m × 1,915 m × 1,882 m
Tip pogona:
pogon na svim točkovima
V-oblik
211 k.s. (155 kW)
Broj cilindra:
6
2025-07-31
Ytrost tak, Gummilist skadad vänster framdörr. Fåtal lackskador, Flertal stenskott och repor. Missljud drivknut/drivaxel höger/vänster sida
Invändigt fåtal repor, fläckar och märken. Insynsskydd medföljer ej.
Pysande ljud turbo
Nyckellås till demonterbart drag skadat/kärvar, Styrservo missljud, Vindrutetorkare fram defekt. Bilen drar snett. Ratt står snett. Dragkroksnyckel saknas.
Previous owners: 6
License number: DNY544
Service history: Service utförd vid följande mil: 2328, 5772, 7735, 10299, 12249, 14249, 15558, 17315, 17762, 19806, 218987, 23483, senast 2021-06-09. Kamrem utförd vid (mil):: 17762 (Se bild) Datum Kamremsbyte: 2018-06-13
Tax fee (yearly): 6995 SEK
CO2-emission (diesel): 224 g/km
Tax weight: 2 650 kg
Max trailer weight: 3 500 kg
Sold in sweden: No
4 3.0 TDV6
Luftfjädring (justerbar)