Oglas Prodaje se Mercedes-Benz Sprinter 316 kamion s ravnom platformom < 3.5t na aukciji je prodat i ne učestvuje u pretraživanju!
1/97
Sprinter 316
2015
2016-01-20
68388 km
Švedska Karlstad
6. 5. 2024.
1928606
2024-05-13 10:56
5.9 m × 2.13 m × 2.72 m
163 k.s. (120 kW)
Евро:
Euro 5
Kočnica
ABS:
Centralna brava:
Ej beroende av att kärlen är tömda (mellanlagringar av sopor)
Högtryckstvättar soprummets väggar och golv.Information från nuvarande ägare:Begagnad, inga kända felKända anmärkningar:Slitage, skav, repor och bucklor förekommer.Genomförda reparationer:Båda batterierna är bytta 2023.Service:Information saknasServicebok:Ja
Ant. passagerare: 1
Skatt/årsavgift: 6525 kr
Årskatt betald t o m: 20240229
Fordonsstatus: Påställd
Senaste godkända besiktning: 20230920
Besiktigad till och med: 20241130
Antal nycklar: 2
Fordonskategori EU: N1
Max släpvagnsvikt: 5500 kg
Lastutrymmets längd: 3280 mm
Sommardäck
Backkamera
Vattentank: 1000 liter. Är placerat mitt på fordonet och är uppbyggt enligt en princip som gör att vattnet kan rengöras och återanvändas
Högtryckstvätt med manuell spollans och slagvinda för separat rengöring
Hydraulaggregat samt dieseldriven hetvattenpanna monterad. Vattenkannan förser systemet med varmt vatten som förstärker rengöringseffekten av kärlen
Tvättaggregat med dubbla roterande dysor och lift monterad baktill
Kärltvätt för en stor tunna eller två av normalstorlek eller mindre
Blixt/varningsljus och arbetsbelysning